Program „Mój Prąd 6.0” zyskał na popularności dzięki zwiększonemu budżetowi i przedłużonemu naborowi. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił, że budżet programu został zwiększony o 600 mln zł, osiągając rekordową kwotę 1,85 mld zł
Nabór został przedłużony do 29 sierpnia 2025 roku lub do wyczerpania środków
Program „Mój Prąd 6.0” oferuje dofinansowanie na mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV) oraz magazyny energii elektrycznej i cieplnej. Wsparcie finansowe może wynosić do 16 tys. zł na magazyn energii, do 5 tys. zł na magazyn ciepła i do 7 tys. zł na instalację fotowoltaiczną
Warunkiem uzyskania dotacji jest rozliczanie się w systemie net-billing, a od 1 sierpnia 2024 r. dla nowych instalacji wymagane będzie posiadanie magazynu energii
Od początku naboru program wzbudzał ogromne zainteresowanie. W pierwszym tygodniu złożono wnioski na kwotę 80% pierwotnie zakładanego budżetu 400 mln zł.
W odpowiedzi na to NFOŚiGW zwiększył budżet do 1,25 mld zł.
Tempo składania wniosków spadło, ale nadal utrzymywało się na wysokim poziomie. Do 3 marca 2025 roku złożono 83 tys. wniosków na łączną kwotę 1,15 mld zł, z czego 41 tys. dotyczyło magazynów energii.
Program „Mój Prąd 6.0” jest kluczowym elementem wspierającym rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce. Dzięki zwiększonemu budżetowi i przedłużonemu naborowi, więcej osób będzie mogło skorzystać z dofinansowania na instalacje PV i magazyny energii, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej i ochrony środowiska.